הצעה לטיול עומק בסין הונג קונג ומקאו
נסייר בשאנגחאי ובמהלכו נבקר במוזיאון העירוני העמוס במגוון מוצגים רחב של התרבות הסינית על כל גווניה. לאחר מכן נלך דרך סמטאות ציוריות של הרובע לגני "יו-יאן" המרהיבים שמהווים דגם לאדריכלות הגנים הסינית הטיפוסית. נטייל בטיילת הבונד על בתיה הויקטוריאניים ונעבור ברחוב ננג'ינג (שמזכיר בתאורת הניאון שלו את לאס-וגאס)

מאת:
ניסים חיימוב 

 

הצעה לטיול לסין כולל הונג קונג ומקאו 17 יום

  ממליץ על טיסה ישירה  לבייג'ין

 

מסלול הטיול :

 

יום 1 -2: תל אביב - בייג'ין  - מסעדת ברווז פקין 

נמריא משדה התעופה בן-גוריון , ננחת ביום המחרת בבירתה הפוליטית, התרבותית והמנהלתית של סין - בייג'ין. לאחר התארגנות בשדה התעופה בבייג'ין נתחיל את הטיול לסין בנסיעה לראות את הכפר האולימפי, בתום הביקור העברה למלוננו. בערב נאכל במסעדת   "ברווז פקין".

הלינה בבייג'ין.

 

יום 3 טיול בבייג'ין, העיר האסורה ובכיכר טינאנמן

מאז המאה ה-13 בייג'ין היא בירת סין. בייג'ין היא עיר שופעת אתרי קיסרות היסטוריים עתיקים ששוכנים בכפיפה אחת לצד מבני ממשל מודרניים. מהעיר הזו יתחיל טיול מאורגן לסין תוך חשיפת קסמיה של סין. אנו נבקר בעולם הקסום של הארמון הקיסרי "העיר האסורה" – מרכזה השלטוני של הקיסרות הסינית. העיר האסורה היא עיר פנימית מוקפת חומה ש- 24 הקיסרים אשר חיו בה מיעטו לצאת ממנה וניהלו משם את האימפריה שלהם. לאחר מכן נמשיך לכיכר טיאנאנמן  ("כיכר שער השלום השמימי") הגדולה בעולם וזו הנחשבת לליבה של הבירה. שם נראה את בית הקונגרס, את המאוזוליאום של יושב הראש מאו טסה טונג ונצפה באנדרטת הגיבורים הניצבים בכיכר. בסיום היום נשוב למלוננו לארוחת ערב.

הלינה עדיין בבייג'ינג.

 

יום 4: בייג'ין: החומה הגדולה, דרך הרוחות,  אבני חן ובית החולים הסיני.

לאחר ארוחת הבוקר, ניסע לחומת סין הגדולה . חומה זו היא מפלאי העולם העתיק. זהו מפעל בנייה מלפני כ- 2000 שנה שנוצר בעיקר כדי להגן על הארץ מפני פולשים מצפון והיום הוא משמש בעיקר כמגנט תיירים. יש הטוענים שהחומה הסינית כה גדולה שניתן לראות אותה מהחלל. אנו ניסע צפונה אל החומה הגדולה. נעלה לראש החומה ככל שרגלינו ירשו לנו, נמשיך משם ל"דרך הרוחות" ונהנה מיופייה המרהיב של החומה הסינית. בדרך נעצור במסעדה סינית עממית, נאכל ארוחת צהריים ונמשיך לביקור בבית החולים הסיני ומשם חזרה למלון בבייג'ין.

בערב נצא לצפות במופע מסכית הזהב.

 

יום 5 בייג'ין: מקדש השמיים, ארמון הקיץ, הפארק האולימפי  וסיור צבעוני בשוק המשי.

היום נבקר ב"מקדש השמיים" - התגלמות הארכיטקטורה הסינית במיטבה. כאן פנה הקיסר הסיני אל קיסר השמיים בבקשה שיתן לו שנת שלווה. לאחר הביקור נמשיך לביקור ב"ארמון הקיץ" , מקום הנופש שהיה חביב על קיסרי סין באותה תקופה. נראה את הכפר האולימפי של אולימפיאדת 2008, נצפה אל עבר "קן הציפור" ו"הקובייה", נאכל ארוחת צהריים ונמשיך אל שוק המשי הססגוני שהינו אחד מסמלי תעשיית הביגוד הסיני הצבעוני. בתום הביקור נחזור למלוננו.

לינה תתקיים בבייג'ין.

 

יום 6: בייג'ין: שנגחאי - רכבת הבולט המהירה, הרובע היהודי ובית הכנסת

 

לאחר שנסעד ארוחת בוקר ניסע אל תחנת הרכבת ונעלה על האטרקציה המדהימה של היום: הרכבת המהירה החדישה בעולם Bullet" ה -" ועליה ניסע אל היעד הבא של טיול מאורגן לסין - שנגחאי - העיר המודרנית ביותר בסין של היום. בתחילת המאה העשרים הייתה ידועה שנגחאי בכינוי "פריס של המזרח" משום שבה ניתן לראות עדיין מבנים קולוניאליים בסגנון אירופאי לצד בניינים רבי קומות מודרניים, מרכז עסקים הומה וסמטאות העיר העתיקה. כל אלו מקנים לעיר הקוסמופוליטית את אופייה הייחודי. שם נבקר גם ברובע היהודי ששמר על צביונו עוד מימי מלחמת העולם השנייה ובבית הכנסת שמשמש היום כמוזיאון לזכר הקהילה היהודית. בתום הסיור נחזור למלון, נאכל ארוחת ערב ונלך לישון כדי לאגור כוחות ליום הבא, היום השביעי בטיול המאורגן לסין.

לינה בשנגחאי.

 

יום 7: שנגחאי: גני יואן, המוזיאון העירוני של שנגחאי, רחובות בונד וננג'ינג. לקינוח - ארוחת ערב מונגולית טיפוסית.

במהלך טיול מאורגן בסין נסייר בשאנגחאי ובמהלכו נבקר במוזיאון העירוני העמוס במגוון מוצגים רחב של התרבות הסינית על כל גווניה. לאחר מכן נלך דרך סמטאות ציוריות של הרובע לגני "יו-יאן" המרהיבים שמהווים דגם לאדריכלות הגנים הסינית הטיפוסית. נטייל בטיילת הבונד על בתיה הויקטוריאניים ונעבור ברחוב ננג'ינג (שמזכיר בתאורת הניאון שלו את לאס-וגאס) העשיר בחנויות ובמרכזי קניות, נקנח בארוחת ערב מונגולית במסעדת B.B.Q. המונגולית. ונחזור שבעים ומרוצים ללינת לילה.

הלינה תתקיים בשנגחאי.

 

יום  8: שנגחאי - שיאן 

לאחר ארוחת הבוקר, נמשיך עם טיול מאורגן לסין לבירתה העתיקה של סין. אנו ניסע לשדה התעופה ומשם נטוס לשיאן. בשיאן נבקר ב"פגודת אווז הבר הגדולה" שבמקור נבנתה על מנת לשמש משכן לכתבים בודהיסטים שהובאו מהודו על ידי הנזיר הנודד שואן-דזאנג. פגודת אווז הבר הגדולה מתנשאת לגובה של 64 מטרים ומכאן שמה. לאחר מכן נמשיך לביקור בחומות העיר שנותרו עוד מימי שושלת מינג של המאה ה-14 וניסע לבית המלון ללינה.

הלינה בעיר שיאן.

 

יום  9: שיאן: חיילי הטרקוטה וסיור ברובע המוסלמי והמסגד

שיאן, הבירה הקדומה של סין עוד מתקופת שושלת צ'ין מכונה היום "עיר שלום הנצח". מהעיר שיאן יצאו בעבר שיירות אל "דרך המשי". לאחר ארוחת בוקר דשנה נבקר את אחת האטרקציות העולמיות: מוזיאון חיילי הטרה קוטה. פירוש המילה טרה קוטה הוא: קרמיקה עשויה חרס וחיילי הטרא-קוטה הם צבא של למעלה מששת אלפים חיילים מפוסלים בחומר זה עם סוסיהם וכלי נשקם הניצבים בגודל טבעי במערך קרבי ונראים כמו שומרים על קברו של הקיסר הראשון של סין - צ'ין שי חואנג די. אתר זה הוא אחד האתרים הארכיאולוגיים הגדולים והחשובים בעולם. בקבר עצמו ניתן לראות את כלי נשקם ואת שרידי 35 מרכבות העץ שהיו רתומות לסוסים והעשויים אף הם טרה קוטה. צבא זה הוקם ע"י הקיסר צ'ין ששאף להבטיח לעצמו חיי נצח ונקבר איתו על מנת להגן עליו לאחר המוות. בתום הביקור נמשיך בטיול המאורגן לסין ונבקר ברובע המוסלמי השוקק חיים בו קיים מסגד יפה משולב עם גן סיני מסורתי. בערב נצפה בשושלת טאנג, בריקודים, שירים, מחולות ותלבושות מרהיבות  ולאחר מכן נשוב למלוננו ללינת לילה.

 

יום 10 - שיאן: גווילין

טיול מאורגן לסין ימשיך ביום העשירי שלו לנסיעה לנמל התעופה ונטוס לחבל גווילין. חבל זה הוא אחד מאזורי הנוף והטבע המרשימים ביותר בסין. שזור בפסגות הרים גירניים שיוצרים תצורות נוף ייחודיות. ההרים שם מכוסים בבמבוק והנהר הזורם והערפילים השוררים באזור מעניקים השראה לציירים, אמנים, משוררים והוגים סיניים במשך מאות שנים. אנו נפתח את היום לאחר ארוחת הבוקר בביקור ב"מערת חליל-הסוף" מהמערות היפות הנמצאות באזור, לאחר מכן נבקר ב"גבעת פובו", ב"שוק הפנינות" וגם במדרחוב היפהפה של העיר גווילין. לאחר מכן נשוב למלון ללינה.

לינה - בגווילין.

 

יום 11: גווילין - לונגשאנג - גווילין

את יומנו ה-11 נפתח בארוחת בוקר ונמשיך לחוות את במסע של טיול מאורגן בסין. לאחר שנשבע ניסע ללונגשאנג - הרי הדרקון. שם נצא לטיול מרתק בטרסות האורז של האיזור. במידה ויוותר זמן באותו היום - נבקר באחד הכפרים. לאחר מכן ניסע חזרה לגווילין ונלון שם.

 

יום 12:  יאנגשואו

את היום נפתח בנסיעה ליאנגשואו (יאנגשו) שממוקמת בינות לגבעות מדהימות ביופיין. נשוט לאורך נהר הלי ונהנה מיופיו של הנהר הירוק המתפתל בין פסגות הקארסט המרהיבות ואפופות הערפל של גווילין וסביבתה. לאחר מכן נבקר בעיירת התיירות יאנגשואו (נקראת גם: יאנגשו). חשוב שתדעו שיאנגשו זוכה למוניטין נהדר בקרב כל הקבוצות המאורגנות שהשתתפו בעבר בטיול מאורגן לסין מטעמנו, יאנגשו היא עיירה בעל נוף מקסים שייחודי לאזור ומפורסם בעולם כולו. בעיירה היצע רב של דוכנים, בוטיקים, סמטאות מקסימות, בתי קפה ומסעדות מגוונות כך שאין סיכוי שישאר לנו רגע דל.

בערב נצפה במופע " אימפרשיון המדהים"

את הלינה נעשה ביאנגשואו.

 

יום  13- יאנגשואו - מקאו 

לאחר ארוחת הבוקר נפרד מיאנגשואו ונמשיך בדרכנו דרומה לעבר מחוז גוואנדונג , לקראת ערב נחצה את הגבול של סין במעבר הנגקין ונגיע לחצי האי מקאו , עיר ההימורים התוססת. עם ההגעה העברה למלון במקאו.

לינה - במקאו.

   

יום 14: מקאו - הונגקונג 

לאחר ארוחת בוקר מלאה נצא לטיול מאורגן בחצי האי מקאו. הטיול היום יכלול את חורבת כנסיית סט. פול שנבנתה בתחילת המאה ה-17, נהרסה ברעידת אדמה ורק הקיר החיצון נותר על תילו תוך שכל מבט בו מזכיר את הפאר וההדר שאחזו במקום בעבר.משם נלך למקדש "אמה" המוקדש לאלת יורדי הים, נעיף מבט בפסל "קום לאם" ונביט בגשר טאייפה. כמובן שלא נשכח ונבקר גם ב"רזורט ונטיאן" , ובמזח הדייגים. לאחר מכן נסתובב בסמטאות העיר העתיקה ונצפה בפריחת הלוטוסים המרהיבה. אחר הצהריים  ניפרד מחצי האי הקסום הזה, נתארגן ונשוט להונג קונג. עם ההגעה נעשה העברה למלון ובמידה וישאר זמן נצא לסיור ברחוב המרכזי של הונג קונג. רח' נתן.

לינה - בהונג קונג.

 

יום 15: הונג-קונג 

הונג קונג היא עיר נמל מלאה גורדי שחקים השוכנת לחופי נמל עצום וסואן. ניסע לבקר בפיסגת ויקטוריה (ויקטוריה פיק) שהיא נקודת תצפית מקסימה על המפרץ והעיר, נמשיך למפרץ ריפולס ונשוט אל מעגן הדייגים אברדין. לאחר הביקור, נחזור אל העיר הונג קונג ובערב נצא לסיור רגלי עם המדריך בסביבות המלון.

לינה, שוב בהונג קונג.

 

יום 16-17: הונג קונג וטיסה חזרה תל אביב

טיול מאורגן לסין יסתיים ביום האחרון במסגרת וכולו יוקדש להשלמת סידורים ושופינג אחרונים בעיר ההומה. נסייר בעיר ונהנה מהמיטבשהונג קונג מציעה לתייר. התארגנות אחרונה במלון לקראת הטיסה לארץ, סיום מוצלח לטעימה מיוחדת ומרשימה מהמזרח הרחוק ונסיעה לשדה התעופה לטובת טיסה חזרה לישראל.

תם ונשלם עוד טיול מאורגן לסין מרתק ומהנה במזרח הקסום.